Postavte si vlastní glamping!

Úvod » Blog » Postavte si vlastní glamping!
postavte-vlastni-glamping_optimized

Rádi byste dali dětem více prostoru pro hru, ale přijde Vám, že zahradní domky už vyšly z módy? Vlastníte rekreakční zařízení a rádi byste rozšířili nabídku o dobrudružnější formu ubytování? Nebo byste prostě chtěli postavit glamping na vlastní zahradě?

Odpověděli jste si na jednu z otázek ANO? Pak jsou následující řádky právě pro vás!

Díky našim zkušenostem už totiž víme jak na to. Ve výsledku se nejedná o nijak zvlášť náročnou činnost. Ale při každé realizaci je třeba neopomenout několik důležitých detailů, které dohromady tvoří kvalitní výsledek. V první řadě je třeba vytipovat vhodný pozemek, ideálně vlastní. Na glampingový stan sice nepotřebujete stavební povolení, ale nejmenší varianta glampingového stanu našeho partnera CanvasCamp má v průměru 5 metrů. Je tedy nutné plochu správně změřit a vytyčit prostor.

Ideální je rovný, travnatý povrch v polostínu. Není ivhodné, aby byl stan postaven na hustě zalesněné ploše. Pád větve nebo kmenu může výrazně ohrozit jeho obyvatele. Stejně tak není nejšťastnejší postavit stan na přímém slunci. V letních horkých dnech by se mohl, i přes výborně vymyšlený systém průduchů, stát neobyvatelným.

Před stavbou je nutné promyslet k jakým účelům bude glampingové zařízení přesně složit. Bude v těsné blízkosti sociální zařízení, zdroj pitné vody a elektřina? Pokud ne, je možné dodat tyto zdroje ke glampingovému stanu? Pokud ne, umíme přijít s chytrým a efektivním řešením jak navrhnout inženýrské sítě. Podesta je nejlepší základnou pro každý stan. Díky ní lze postavit glamping i na nerovné ploše, drží stan v suchu a majitel díky ní získá ideální podklad pro umístění mobiliáře. 

Desing interiéru je asi nejzábavnější částí celé realizace. Náš tým přesně ví kam sáhnout a umíme se kreativně vyřádit i v konkrétních tématech. Příkladem může být náš stan ve stylu myslivosti v oboře Kněžičky. Zajistíme také nákup vhodného vybavení k pohodlnému glampování, případně správně nastavíme reservační systém, vytvoříme reklamu, apod.

Pokud se chcete dozvědět více informací jak na to, neváhejte nás kontaktovat zde.


Zpět na výpis

Aktuality z našeho Instagramu