Buřinka podpoří vývoj konopného tiny housu i využití stavebních materiálů z demolic
Technické konopí jako stavební materiál budoucnosti nebo systematické využití materiálů z demolic.

Platforma Inovace od Buřinky podpoří dva projekty, které mají ambici posunout české stavebnictví směrem k větší udržitelnosti a cirkulárnímu přístupu. Buřinka rozdělí 2,5 milionu korun mezi dva projekty zaměřené na udržitelnější přístup ke stavebnictví a bydlení. Hlavní podporu získal projekt UCEEB ČVUT, který pracuje na vývoji stavebních prvků z technického konopí. Výsledkem má být referenční konopný tiny house, který ověří využití tohoto materiálu v praxi.
Další podporu získal projekt spolku FortArt a jeho Cirkulárního centra Hradec Králové, které se zaměřuje na systematické využití stavebních materiálů z demolic a rekonstrukcí. Cílem je vytvořit funkční model třídění, evidence a dalšího využití materiálů, které dnes často zbytečně končí jako odpad.
Do grantové výzvy se přihlásilo celkem 28 projektů. Podle organizátorů i odborné poroty ukázal první ročník rostoucí zájem o inovace v oblasti udržitelného stavebnictví, cirkulární ekonomiky a moderního tiny living.
Celý článek najdete zde: Buřinka podpoří dva projekty pro udržitelné bydlení
Nejnovější příspěvky
Mějte přehled o tom nejnovějším ze světa glampingu

Buřinka podpoří vývoj konopného tiny housu i využití stavebních materiálů z demolic
Technické konopí jako stavební materiál budoucnosti nebo systematické využití materiálů z demolic.

Glampfest: britský festival, kde se potkává glamping, hudba a komunita
Od 8. do 10. května 2026 se v anglickém Knaresborough v hrabství North Yorkshire konal další ročník festivalu Glampfest.

Glampingy ve společnosti zvířat
Existují glampingy, kde hlavní roli nehrají jen výhledy nebo design, ale samotná krajina a život kolem ní.

Nechcete si nechat ujít žádnou novinku ze světa glampingu? Objevujte novinky přímo ve vaší e-mailové schránce.