O nás

Úvod » O nás

Pojedeme glampovat! Cože pojedeme? 

Termín glamping vychází ze spojení anglických slov „glamorous“ a „camping“, což společně tvoří spojení „úžasné kempování“. Glamping je moderní trend, který nabízí milovníkům stanování luxus a komfort, na který jsou zvyklí.

Zapomeňte tedy na nízké nepohodlné stany, do kterých i po menší bouřce zatéká. Glampování Vám nabízí pohodlí, relax, digitální detox v přímém spojení s krásami přírody. A především - nyní máte možnost zažít ho na vlastní kůži i v naší krásné české krajině. Tak přijeďte do našeho milion stars hotelu okusit něco nového!
 

IMG_9245_Facetune_30-08-2020-14-02-25(3) (jpg)

Rady, co dělat na glampu

Vypněte – to by mělo být hlavním cílem. A nemyslíme tím jenom vaše mobilní telefony. To sice pomůže, ale jde především o vás. Je jedno, jestli pobyt strávíte ve stanu, tiny housu, tree housu, maringotce, nebo na obydleném posedu. Každý glamping by měl být umístěn v tichém a klidném koutu světa. Projděte si ho a užijte si volnost a krásu místní přírody. Ne nadarmo se říká, že všude dobře, ale doma nejlíp. Čechy jsou krásné a glampingová místa vám mohou pomoci objevit místní krásy, o kterých jste včera možná ještě neměli ani tušení.

Téměř vždy se v přilehlém okolí daného zařízení nachází další zajímavosti a pamětihodnosti, které se vyplatí navštívit. Posnídejte v trávě, projděte se. Večer se zachumlejte do peřin a začtěte se do oblíbené knihy. Nebo si udělejte pohodlí venku a načněte oblíbené víno, případně něco jiného, co vám přijde k chuti. Pak se zasněte. A z hlubokého kvalitního spánku se probuďte znovu do krásné české krajiny.

 

Seznam věcí, co si vzít na glamping:

Balení na glamping? To je něco trochu jiného než narvat krosnu k prasknutí, jelikož spacák zabírá moc místa. Taková příprava na glampování se vlastně moc neliší od příprav na klasickou letní dovolenou na hotelu. Nemusíte nutně dbát na každý detail a rozhodně nepropadejte panice, když cestou na místo zjistíte, že jste zapomněli baterku.

Ano posvítíte si, protože jedete na glamping – do milion stars hotelu, kde tyto základní věci už někdo vymyslel za Vás. Jedete si užívat především maximální pohodlí v lůně přírody. Nicméně i glamping má své náležitosti a je potřeba podchytit pár drobností, aby byl Váš pobyt co nejpříjemnější. Přečtěte si takové naše desatero, na co byste v rámci glampování neměli zapomenout:

Holínky

Předpověď počasí není nikdy stoprocentní, a především – vaše vybrané glampingové místo může být hůře dostupné, tudíž lodičky a glamping k sobě určitě neladí. Zato holínky mohou zachránit spoustu situací

French press

S kávovary v rámci glampingu moc nepočítejte. V tomto ohledu se budete muset spolehnout na starou dobrou metodu přípravy oblíbené kávy. O to lepší ale bude!

Opalovací krém

Je vždycky lepší vrátit se z glampování s odstínem jak z Kanárských ostrovů než ve všech odstínech rudé. Au.

Deka

To jen proto, abyste si mohli vymezit prostor pro chytání bronzu.

Pokrývku hlavy a sluneční brýle

Ať je v rámci pobytu slunce vaším přítelem, ne protivníkem.

Repelent

Budete v přírodě a hmyz může být nepříjemný. Repelent se tedy může vždycky hodit...

Powerbanku

Digitální detox, jasně, ale přece potřebujete dát vědět domů, že jste v pořádku dorazili, nebo omrknout, co by v okolí stálo za návštěvu. Glampingy často nemají stálý přísun el. proudu, nebo jen částečně, tak buďte připraveni na externí nabíjení.

Knihu, co jste nestihli přečíst

Kdy jindy přece. Začtěte se!

Oblíbené pití

Jak si lépe užít večer, než při západu slunce v oáze klidu otevřít láhev oblíbené značky a pomalu si vychutnat každý doušek. A pak dolít a proces stále opakovat, dokud se neobjeví stav naprosté blaženosti.

BPR_GLAMPING_CO_S_SEBOU


Zamilujete si to, uvidíte.