Co je to glamping?
logo

Význam slova glamping

Náš glamping » Co je to glamping?

POJEDEME GLAMPOVAT! COŽE POJEDEME?

Termín glamping vychází ze spojení anglických slov „glamorous“ a „camping“, což společně tvoří spojení „úžasné kempování“. Glamping je moderní trend, který nabízí milovníkům stanování luxus a komfort, na který jsou zvyklí. Zapomeňte tedy na nízké nepohodlné stany, do kterých i po menší bouřce zatéká. Glamping Vám nabízí pohodlí, relax, digitální detox v přímém spojení s krásami přírody. A především - nyní máte možnost zažít ho na vlastní kůži i v naší krásné české krajině. Tak přijeďte do našeho milion stars hotelu okusit něco nového!
 

IMG_9245_Facetune_30-08-2020-14-02-25(3) (jpg)

SEZNAM VĚCÍ, CO SI VZÍT NA GLAMPING:

Balení na glamping? To je něco trochu jiného než narvat krosnu k prasknutí, jelikož spacák zabírá moc místa. Taková příprava na glampování se vlastně moc neliší od příprav na klasickou letní dovolenou na hotelu. Nemusíte nutně dbát na každý detail a rozhodně nepropadejte panice, když cestou na místo zjistíte, že jste zapomněli baterku.

Ano posvítíte si, protože jedete na glamping – do milion stars hotelu, kde tyto základní věci už někdo vymyslel za Vás. Jedete si užívat především maximální pohodlí v lůně přírody. Nicméně i glamping má své náležitosti a je potřeba podchytit pár drobností, aby byl Váš pobyt co nejpříjemnější. Přečtěte si takové naše desatero, na co byste v rámci glampování neměli zapomenout:

  • Pevnou obuv – Předpověď počasí není nikdy stoprocentní, a především – vaše vybrané glampingové místo může být hůře dostupné, tudíž lodičky a glamping k sobě určitě neladí.
  • Více druhů/vrstev oblečení – Není nic horšího, než když vás na romantické procházce překvapí přeháňka. Glampingové zařízení určitě poskytne ochranu před deštěm, ale převléknout se do suchého oblečení, zamuchlat se a počkat, až zase vyjde slunce, zní určit lépe, než schnout pomalu za pochodu.
  • Zásobu vody – Nebojte, myslíme na vás a bývá zvykem, že na místě je dostatek užitkové vody, aby vaše hygiena zůstala precizní. Stejně tak bývá k dispozici i voda pitná, ale pokud má být velké teplo, můžete vypít až dvojnásobek tekutin. Myslete na to.
  • Opalovací krém – Je vždycky lepší vrátit se z glampování s odstínem jak z Kanárských ostrovů než ve všech odstínech rudé. Au.
  • Deka – To jen proto, abyste si mohli vymezit prostor pro chytání broznu
  • Pokrývku hlavy a sluneční brýle – Ať je v rámci pobytu slunce vaším přítelem, ne protivníkem.
  • Repelent – Budete v přírodě a hmyz může být nepříjemný. Repelent se tedy může vždycky hodit...
  • Powerbanku – Digitální detox, jasně, ale přece potřebujete dát vědět domů, že jste v pořádku dorazili, nebo omrknout, co by v okolí stálo za návštěvu. Glampingy často nemají stálý přísun el. proudu, nebo jen částečně, tak buďte připraveni na externí nabíjení.
  • Knihu, co jste nestihli přečíst – Kdy jindy přece. Začtěte se!
  • Oblíbenou láhev alkoholu – Jak si lépe užít večer, než při západu slunce v oáze klidu otevřít láhev oblíbené značky a pomalu si vychutnat každý doušek. A pak dolít a proces stále opakovat, dokud se neobjeví stav naprosté blaženosti.

RADY, CO DĚLAT NA GLAMPU:

Vypněte – to by mělo být hlavním cílem. A nemyslíme tím jenom vaše mobilní telefony. To sice pomůže, ale jde především o vás. Je jedno, jestli pobyt strávíte ve stanu, tiny housu, tree housu, maringotce, nebo na obydleném posedu. Každý glamping by měl být umístěn v tichém a klidném koutu světa. Projděte si ho a užijte si volnost a krásu místní přírody. Ne nadarmo se říká, že všude dobře, ale doma nejlíp. Čechy jsou krásné a glampingová místa vám mohou pomoci objevit místní krásy, o kterých jste včera možná ještě neměli ani tušení. Téměř vždy se v přilehlém okolí daného zařízení nachází další zajímavosti a pamětihodnosti, které se vyplatí navštívit. Posnídejte v trávě, projděte se. Večer se zachumlejte do peřin a začtěte se do oblíbené knihy. Nebo si udělejte pohodlí venku a načněte oblíbené víno, případně něco jiného, co vám přijde k chuti. Pak se zasněte. A z hlubokého kvalitního spánku se probuďte znovu do krásné české krajiny.

Zamilujete si to, uvidíte.