Co je to glamping?
logo

Co je to glamping?

Náš glamping » Co je to glamping?

POJEDEME GLAMPOVAT! COŽE POJEDEME?

Termín glamping vychází ze spojení anglických slov „glamorous“ a „camping“, což společně tvoří spojení „úžasné kempování“. Glamping je moderní trend, který nabízí milovníkům stanování luxus a komfort, na který jsou zvyklí. Zapomeňte tedy na nízké nepohodlné stany, do kterých i po menší bouřce zatéká. Glamping Vám nabízí pohodlí, relax, digitální detox v přímém spojení s krásami přírody. A především - nyní máte možnost zažít ho na vlastní kůži i v naší krásné české krajině. Tak přijeďte do našeho milion stars hotelu okusit něco nového!
 

1 (jpg)

HORSKÁ CHATA S VÝHLEDEM NA JESENÍKY

Nejkrásnější panorama Jeseníků, to je Pekařov.

Užijte si klid a soukromí s fantastickým výhledem.

Vystoupejte do osady Pekařov 700 m n.m. jejíž historie sahá až do 16. století. Ubytováni budete na kopci, kde již končí silnice a začíná rozmanitý pohled do kraje. Úžasné výhledy na jesenické pohoří střídá typicky drsné horské podnebí a neuvěřitelně nakupené kamenice, které spatříte všude kolem vás, jsou dokladem drsné lidské práce na horách.

Osada s obnovenou kaplí si zachovala svůj předválečný ráz a mnohé německé názvy. Jistě velkou zajímavostí je, že právě v obci Pekařov vznikaly ty nejznámější flašinety a píšťaly do varhan, jak na území Čech, tak i Německa.

Pro sběrače temné historie nedaleký vrch Tři kameny byl místem pro upalování čarodějnic (které známe např. z filmu Kladivo na čarodějnice). 

U HRABĚTE KINSKÉHO S NÁDECHEM SAFARI

Digitální detox / České safari / Netradiční momenty s rodinou Kinských

Ticho a klid s výhledem na rybník Žehuň.

Už jste zažili migraci více jak 300 kusů vysoké zvěře ve volném výběhu o ploše 600 hektarů? Máme pro Vás to pravé místo v Čechách! Jednu z nejstarších obor v České republice, jež je spjatá s rodinnou historií KINSKÝ DAL BORGO z Chlumce nad Cidlinou, získala rodina za období Třicetileté války.

Nabízíme Vám unikátní příběh dvou nocí strávených v jedinečném tichu a klidu dubového lesa nad rybníkem Žehuň, kde se můžete setkat i se samotným hrabětem Kinský.

Historie obory sahá až do období Římské říše (r.z. 1562). Máte jedinečnou šanci na vlastní oči vidět několik stovek vysoké zvěře (srny, daňci, mufloni). Větší část obory je součástí chráněného parku. Komfortně vybavený glampingový stan, umístěný na okraji lesa s výhledem na rybník, Vám dodá soukromí a čas na digitální detox. Atmosféra, která Vám vezme dech při každém východu a západu slunce. Neodmyslitelnou součástí bude snídaně zanesená až do stanu.

GLAMPING V SRDCI JESENÍKŮ

Netradiční ubytování s krásným výhledem.

Užijte si fantastický výhled na jesenické kopce.

Chcete tip na nezapomenutelnou dovolenou? Vyzkoušejte luxusně vybavený glampingový stan postavený na okraji osady Pekařov. Umístění stanu Vám nabídne rozmanitý pohled na Jeseníky. Krásná příroda, čistý horský vzhuch a nakupené kamenice, které spatříte všude kolem, jsou dokladem drsné lidské práce na horách.

Osada s obnovenou kaplí si zachovala svůj předválečný ráz a mnohé německé názvy. Jistě velkou zajímavostí je, že právě v obci Pekařov vznikaly ty nejznámější flašinety a píšťaly do varhan, jak na území Čech, tak i Německa.

Pro sběrače temné historie nedaleký vrch Tři kameny byl místem pro upalování čarodějnic (které známe např. z filmu Kladivo na čarodějnice). 

GLAMPING NA KUTNOHORSKU

Romantika, luxus a nečekané pohodlí ve středověké tvrzi.

Ubytování, které Vás přenese do jiné doby.

Tento požitkářský kemp se nachází poblíž tvrze, kde se před pěti sty lety zastavil čas a můžete si tu užít to nejlepší, co z tehdejší doby zbylo – kulinářské uměníkamennou lázeň či lokální pivovar. Citlivě je přistoupeno k propojení středověké trze a luxusu moderní doby. Každý privátní stan nabízí manželskou postel, dvě jednolůžka a vlastní koupelnu. Osvětlení i intimitu zajistí lucerny, a ani na zásuvku se nezapomnělo. Tvrz a její okolí nabízí skvěle strávený čas pro celou rodinu.

BYDLENÍ V KORUNÁCH STROMŮ

Načerpáte energii a získáte potřebný nadhled.

Spánek hvězdám na dosah na jižní Moravě.

Tento domek na stromě je symbolem návratu k přírodě a nabízí tolik vyhledávaný digitální detox. Není připojen ani na vodu či energii. Pitná voda, lampičky a vařič jsou ale samozřejmě k dispozici. Sprcha je přírodní, vodu si zvládnete ohřát sami. Na své si přijdou saunaři v tamní cedrové sauně. Připraven je i zásobený minibar. Nemusíte se bát přijet ani v zimě, kamínka vytopí pokoj na 20 °C a jsou pro Vás připraveny kvalitní spacáky. Během zimy je možné si zalyžovat či sjet 2,5 km dlouhou sáňkařskou dráhu. Ubytují se zde 4 osoby (manželská postel a palanda). Pokud máte větší partu, tak je vezměte s sebou, mohou si zde postavit stan nebo karavan a užívat si zázemí domku s Vámi.

SAHARA STANY NA DĚČÍNSKU

Ubytování, které má duši. Ticho, krásná příroda a pohled na nekonečné množství hvězd.

Stylové bydlení v přírodě.

Areál relaxačních pobytů, který Vás nabije energií přírody, nabízí velkou zahradu s krásným výhledem na okolní krajinuposezení u ohniště s grilemkoutek s houpacími sítěmi a jezírko. Sociální zařízení a bezdrátové připojení je k dispozici v rámci přilehlé budovy, stejně jako možnost využít lednici a mikrovlnku. Rádi Vám zapůjčíme kola nebo doporučíme výlet v okolí. Je možnost využít i vyhřívaný sklípekobjednat si piknikový koš nebo snídani do postele. Pokud s sebou chcete vzít přátelé, kteří neradi stanují, je možné se ubytovat i v tematických pokojích uvnitř domu majitelů.